Tajomná škatuľka

Rady a tipy

Masážne terapia prospievajú zdraviu človeka, ale aj tu platia určité pravidlá, ktorých dodržiavaním úžitok z príjemnej relaxácie na masážnom stole maximalizujete. Tu nájdete prehľad základných informácií, ktoré by ste mali poznať ešte pred začatím terapie.

Prečo a kedy je masáž vhodná?

Masáž je vhodná prakticky pre každého, od malých detí až po seniorov. Je overené, že ľudia, ktorý chodia na masáže pravidelne sú optimistickejší, zdravie im lepšie slúži a vyzerajú o pár rokov mladšie ako v skutočnosti sú. Pravidelná masáž sa predovšetkým doporučuje ľuďom, ktorý vo svojom zamestnaní alebo v iných činnostiach jednostranne zaťažujú určitú partiu svalov.

Najrizikovejšou skupinou sú ľudia, ktorý majú sedavé zamestnanie, ako napr.: Práca s počítačom, dlhé šoférovanie, krajčírky atď. Nezanedbateľnou skupinou sú aj ľudia vystavený stresom. Ďalším dôvodom stuhnutia a bolestivosti svalov je nevhodne používaná klimatizácia a prievan. Nezanedbateľnou skupinou sú aj ľudia so zlou životosprávou, zlým držaným tela a nedostatkom pohybu. Pri akejkoľvek masáži sa do tela vyplavuje endorfín, ktorý je laicky nazývaný ako hormón šťastia. Okrem toho, že endorfín veľmi priaznivo vplýva na psychiku, tak má aj analgetický účinok a preto partie, ktoré na začiatku masáže boli citlivejšie, tak postupne počas masáže prestávajú bolieť.

Kedy sa masírovaniu vyhnúť

Pozor!

Bezpodmienečne upozornite na:

Technika masáže sa upraví tak, aby sa váš stav nezhoršil, prípadne vám odporučím vhodnejší druh terapie.